UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 26. V. 2024 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej
  2. Pamiętajmy dzisiaj także o naszych mamach. Dzisiaj ich Święto.
  3. O godz. 16. 30 Nabożeństwo Majowe i Msza Święta.
  4. Kalendarz liturgiczny:
  • Niedziela – wspomnienie św. Filipa Nereusza.
  • Wtorek – w naszej parafii o godz. 18. 00 będzie udzielany Sakrament Bierzmowania przez Księdza Biskupa Janusza Mastalskiego. W tym dniu wyjątkowo będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 7. 00.
  • Środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas Nabożeństwa Majowego. Spowiedź od godz. 16. 30.
  • Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godz. 7. 00 i 17. 00. Uroczysta Msza z procesją o godz. 10. 00 przy ołtarzu polowym. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na stałej trasie procesji tak, jak w ubiegłym roku:

Pierwszy – Raciborowice i Prawda

Drugi – Zastów

Trzeci – Batowice i Dziekanowice

Czwarty – Kończyce

Zapraszamy do procesji: służbę liturgiczną, dzieci w strojach komunijnych, osoby niosące feretrony i sztandary, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców do dzwonienia, orkiestrę i Ochotniczą Straż Pożarną.

Za pobożny udział w procesji można zyskać odpust zupełny.

• Piątek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Procesja w tygodniu do piątku, 7 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 18. 00. W niedzielę po Mszy o godz. 11. 00.
  • Sobota – pierwsza miesiąca. Wspomnienie św. Justyna, Męczennika. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi i bluźnierstwa po Mszy Świętej o godz. 7. 00. Popołudniu o godz. 18. 00 Msza Święta i procesja z Nabożeństwem Czerwcowym. Dzień Dziecka – modlimy się za dzieci.
  • Niedziela – pierwsza miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 7. 00. O godz. 11. 00 Msza Święta i procesja Oktawy.

MSZA ŚWIĘTA W TYGODNIU W MAJU

I CZERWCU TYLKO O GODZ. 18. 00

1. Nabożeństwa Majowe, a od soboty Czerwcowe, w dni powszednie (oprócz Oktawy) o godz. 17. 30. W niedzielę i święta – o godz. 16. 30. Po nabożeństwie Msza Święta. Prosimy Boga o pokój na świecie, za naszą Ojczyznę, za Ojca Świętego, biskupów i kapłanów, o dobre urodzaje, za dzieci i młodzież.
  2. Zapraszam również na „MAJÓWKĘ” pod pomnikiem św. Jana Pawła II na godz. 21. 00. W czerwcu będziemy się gromadzili w każdy piątek.
  3. Składka inwestycyjna z ubiegłej, trzeciej niedzieli miesiąca, wyniosła 5360 złotych. Składam serdeczne Bóg zapłać.
  4. Spotkanie kandydatów na ministranta – poniedziałek, godz. 16. 15.
  5. Spotkanie ministrantów na stopień Choralisty – środa, godz. 16. 00.
  6. W dniach 21 – 27 lipca planowany jest wyjazd wakacyjny z dziećmi do Skorzęcina koło Gniezna. Jest to wypoczynek o charakterze religijno – historycznym. Odwiedzimy Poznań, Gniezno, Biskupin oraz Pola Lednickie i Ostrów Lednicki. Koszt – 1000 złotych. Zapisy u ks. Rafała.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”, „Misyjne drogi”. Jest też kolejny numer „Gość Niedzielny Ekstra”. Tym razem poświęcony świętym matkom i matkom świętych.