SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21. VII. 2024 r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca – składka przeznaczona jest na cele remontowe w naszej parafii.
  2. O godz. 17. 00 Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną. O niesienie Figury Matki Bożej oraz Różańca prosimy mieszkańców Kończyc. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Maryi Panny.
  3. Miesiąc lipiec tradycyjnie poświęcony jest Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Zachęcam do prywatnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa.
  4. Kalendarz liturgiczny:
  • Poniedziałek – Święto św. Marii Magdaleny.
  • Wtorek – Święto św. Brygidy, Zakonnicy i Patronki Europy.
  • Środa – Wspomnienie św. Kongi, Dziewicy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej o godz. 18. 00.
  • Czwartek – Święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa, Patrona Kierowców.
  • Piątek – Wspomnienie Świętych Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta o godz. 18. 00 i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • Niedziela – z racji wspomnienia św. Krzysztofa, Patrona kierowców, po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
  1. Od 1 lipca rozpoczęły się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  2. Jest możliwość zwiedzania naszego kościoła pod hasłem „Szlakiem gotyckich kościołów”. Zwiedzanie jest możliwe po wcześniejszym umówieniu się. Grupę oprowadza Pani mgr Roksana Zbroja. Kontakt do Pani Przewodnik: tel. – 601 959 551; mail – info@go2cracow.pl.
  3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Magazyn Niedzieli”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”. Jest też kolejny numer „Gość Niedzielny Ekstra” – poświęcony świętym matkom i matkom świętych oraz „Gość Niedzielny – Historia Kościoła” wydany jako wakacyjny przewodnik historyczny po ważniejszych miejscach związanych z chrześcijaństwem.
  4. W najbliższą środę o godz. 14. 00 odbędzie się pogrzeb śp. Tadeusza Gurbiela. Różaniec za zmarłego – o godz. 13. 30.