UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19. V. 2024 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny. Trzecia miesiąca. Składka przeznaczona na cele remontowe.
  2. Podczas Mszy Świętej o godz. 11. 00 dzieci z klas czwartych będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
  3. O godz. 17.00 pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O niesienie Figury i Różańca prosimy mieszkańców Batowic.
  4. Kalendarz liturgiczny:
  • Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  • Poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 7. 00 i 18. 00.
  • Środa – wspomnienie św. Rity z Cascii, Zakonnicy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas Nabożeństwa Majowego.
  • Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • Piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
  • Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

MSZA ŚWIĘTA W TYGODNIU W MAJU

I CZERWCU TYLKO O GODZ. 18. 00

1. Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o godz. 17. 30. W niedzielę i święta – o godz. 16. 30. Po nabożeństwie Msza Święta. Prosimy Boga o pokój na świecie, za naszą Ojczyznę, za Ojca Świętego, biskupów i kapłanów, o dobre urodzaje, za dzieci i młodzież.
  2. Zapraszam również na „MAJÓWKĘ” pod pomnikiem św. Jana Pawła II na godz. 21. 00.
  3. Spotkanie kandydatów na ministranta – poniedziałek, godz. 16. 15.
  4. Spotkanie ministrantów na stopień Choralisty – środa, godz. 16. 00.
  5. Spotkanie scholi sobota godz. 16. 00.
  6. W sobotę ksiądz diakon Kamil Dżalak, były nasz organista, przyjmie święcenia kapłańskie. Otoczmy go naszą modlitwą. Transmisja święceń będzie dostępna na kanale YOUTUBE lub na stronie Ojców Oblatów.
  7. W piątek od 16. 30 do 17 30 będzie spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania i ich rodzin. Od soboty rozpocznie Triduum przed Bierzmowaniem. Sakrament Bierzmowania będzie sprawowany w naszej parafii we wtorek, 28 maja, o godz. 18. 00. Pamiętajmy o modlitwie za tych młodych ludzi.
  8. Nasza pielgrzymka wakacyjna została odwołana z powodu małej frekwencji.
  9. W dniach 21 – 27 lipca planowany jest wyjazd wakacyjny z dziećmi do Skorzęcina koło Gniezna. Jest to wypoczynek o charakterze religijno – historycznym. Odwiedzimy Poznań, Gniezno, Biskupin oraz Pola Lednickie i Ostrów Lednicki. Koszt – 1000 złotych. Zapisy u ks. Rafała.
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”, „Misyjne drogi”. Jest też kolejny numer z Historii Kościoła. Tym razem poświęcony świętym matkom i matkom świętych.
  11. W ostatnich dniach do wieczności odprowadziliśmy śp. Alfreda Płatka z Krakowa i śp. Krzysztofa Czaję z Kocmyrzowa. Pomódlmy się za nich. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…