PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14. VII. 2024 r.

ODPUST PARAFIALNY KU CZCI

ŚWIĘTEJ MAŁGORZATY DZIEWICY I MĘCZENNICY

1. Dzisiaj nasza Parafia przeżywa swoją Uroczystość Odpustową ku czci św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy. Suma odpustowa o godz. 11. 00. Kazania głosi ks. Łukasz Auguściak, Salezjanin, Dyrektor Szkoły Salezjańskiej w Krakowie na Osiedlu Piastów.
  2. O godz. 16. 30 Nieszpory Niedzielne i po nich Msza Święta.
  3. Miesiąc lipiec tradycyjnie poświęcony jest Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Zachęcam do prywatnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa.
  4. Kalendarz liturgiczny:
  • Poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła.
  • Wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej).
  • Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej o godz. 18. 00.
  • Czwartek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, Prezbitera.
  • Piątek – Msza Święta o godz. 18. 00 i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  1. Od 1 lipca rozpoczęły się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  2. Za tydzień planowany jest wyjazd wakacyjny z dziećmi do Skorzęcina koło Gniezna. Jest to wypoczynek o charakterze religijno – historycznym. Odwiedzimy Poznań, Gniezno, Biskupin oraz Pola Lednickie i Ostrów Lednicki. Koszt – 1000 złotych. Zapisy u ks. Rafała.
  3. Jest możliwość zwiedzania naszego kościoła pod hasłem „Szlakiem gotyckich kościołów”. Zwiedzanie jest możliwe po wcześniejszym umówieniu się. Grupę oprowadza Pani mgr Roksana Zbroja. Kontakt do Pani Przewodnik: tel. – 601 959 551; mail – info@go2cracow.pl.
  4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”. Jest też kolejny numer „Gość Niedzielny Ekstra” – poświęcony świętym matkom i matkom świętych oraz „Gość Niedzielny – Historia Kościoła” wydany jako wakacyjny przewodnik historyczny po ważniejszych miejscach związanych z chrześcijaństwem.
  5. W zeszłym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp. Tadeusza Zapałę z Raciborowic i śp. Józefa Ciaćmę z Węgrzc. Pomódlmy się teraz za nich: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, ….