DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 08. IX. 2024 r.

1. Dzisiaj o godz. 16. 30 Nieszpory Niedzielne i po nich Msza Święta.
  2. Kalendarz liturgiczny:
  • Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej o godz. 18. 00.
  • Czwartek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Odpust w Krakowie u Pijarów przy ul. Dzielskiego.
  • Piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła.
  • Sobota – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W Mogile rozpoczynają się Uroczystości Odpustowe. Bliższe informacje na plakacie w gablocie. Nasza Parafia jest zaproszona na czwartek, 19 września na godz. 18. 00. Zachęcam do licznego udziału.
  • Niedziela – trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Spotkanie organizacyjne Rodziców uczniów klas trzecich po Mszy Świętej o godz. 11. 00 w salce Katechetycznej.

O godz. 17. 00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Tradycyjnie poprowadzi je ks. Mariusz Mendyk. O niesienie różańca i figury Matki Bożej prosimy mieszkańców Raciborowic. Wszystkich zapraszam do uczestnictwa w tej modlitwie.

1. Można zamawiać Msze Święte na 2025 rok.

ZAMAWIANIE TYLKO W GODZINACH URZĘDOWANIA

KANCELARII PARAFIALNEJ.

1. Spotkanie kandydatów na ministranta we wtorek na godz. 16. 30.
  2. Spotkanie na stopień Ministranta Choralisty we wtorek o godz. 16. 00.
  3. Spotkanie na stopień Ministranta Światła we środę o godz. 16. 00
  4. Spotkanie Zespołu Charytatywnego i kandydatów do tego Zespołu we czwartek o godz. 17. 00.
  5. Wyjazd pielgrzymów do Częstochowy i Sanktuarium w Gidlach w dniu 26 września 2024 /czwartek/ o godz. 7. 00. Zbiórka pod pomnikiem św. Jana Pawła II w Raciborowicach.
  6. Jest możliwość zwiedzania naszego kościoła pod hasłem „Szlakiem gotyckich kościołów”. Zwiedzanie jest możliwe po wcześniejszym umówieniu się. Grupę oprowadza Pani mgr Roksana Zbroja. Kontakt do Pani Przewodnik: tel. – 601 959 551; mail – info@go2cracow.pl.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Gość Niedzielny – Historia Kościoła” (o relacjach Kościoła do Nazizmu podczas II Wojny Światowej), „Mały Gość Niedzielny” z naklejką, „Staś”, „ Misyjne Drogi”.
  8. Na dzień 9 września (poniedziałek) na godz. 18. 00 do Sali OSP Raciborowice Sołtys Raciborowic zaprasza na zebranie wiejskie mieszkańców Raciborowic. Tematy:
  • Podział funduszu sołeckiego na rok 2025;
  • Sprawy bieżące, które dotyczą miejscowości.
  1. We wtorek o godz. 15. 00 odbędzie się pogrzeb śp. Renaty Zbroja z Zastowa. Różaniec o godz. 14. 30.