DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29. IX. 2024 r.

1. Dziękuję wszystkim za ofiarność na pomoc poszkodowanym przez powódź.
  2. Dziękuję młodzieży za służbę przy kościele z puszkami.
  3. O godz. 16 30 Nieszpory i po nich Msza Święta
  4. Kalendarz liturgiczny:
  • Niedziela – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  • Poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła.
  • Wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła. Rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszam do modlitwy różańcowej w dni powszednie o godz. 17. 30, a w niedziele – o godz. 16. 30.

Od 1 do 31 października Msze Święte w tygodniu tylko o godz. 18. 00. Niedziele bez zmian.

• Środa – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas Nabożeństwa Różańcowego o godz. 17. 30.
  • Czwartek – pierwszy miesiąca. Spowiedź od godz. 16. 45 dla klas czwartych, piątych i szóstych. Modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne za przyczyną Jana Pawła II podczas Nabożeństwa Różańcowego o godz. 17. 30.
  • Piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Pierwszy miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 7. 00. Spowiedź dla klas siódmych i ósmych od godz. 16. 45.
  • Sobota – wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej, Dziewicy. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy Świętej o godz. 7. 00. Od godz. 9. 00 odwiedziny chorych z Panem Jezusem.
  1. Za tydzień, 6 października, zapraszam na godz. 18. 00 na krótkie spotkanie Członków Rady Parafialnej.
  2. Od najbliższej środy będą przyjmowane wypominki całoroczne i jednorazowe. Wypominki jednorazowe będą czytane w pierwsze osiem dni listopada. Natomiast całoroczne – przed Mszą Świętą o godz. 7. 00 i 9. 00. Ofiara za jedna osobę wypominaną wynosi tyle, ile jedna intencja mszalna.

ZAMAWIANIE TYLKO W GODZINACH URZĘDOWANIA

KANCELARII PARAFIALNEJ.

1. We wtorek, 1 października, o godz. 17. 15 poświęcenie i rozdanie Różańca dla uczniów klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
  2. „W następną niedzielę gościć będziemy przedstawicieli trzeciego zakonu paulistów, którzy zaproponują nam Ewangelie na każdy dzień 2025 r. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 15 zł. Będą także dostępne egzemplarze z większym drukiem po 30 zł Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień”.
  3. Spotkanie kandydatów na ministranta we wtorek na godz. 16. 30.
  4. Spotkanie na stopień Ministranta Choralisty we wtorek o godz. 16. 00.
  5. Spotkanie na stopień Ministranta Światła we środę o godz. 16. 00
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Magazyn Niedzieli”, „Gość Niedzielny”, „Gość Niedzielny – Historia Kościoła” (o relacjach Kościoła do Nazizmu podczas II Wojny Światowej), „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”, „ Misyjne Drogi”.
  7. Biblioteka w Raciborowicach serdecznie zaprasza w niedzielę, 6 października, na Dzień Otwarty pod hasłem: „Zasmakuj bibliotekę”. Na wszystkich odwiedzających będą czekać smakowite niespodzianki i wiele innych atrakcji. Zapraszamy dzieci i dorosłych.
  8. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefa Gajocha z Krakowa. Pomódlmy się teraz za niego: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, …

Komunikat o utrudnieniach w ruchu drogowym w dniu wyścigu Tour de Cracovia

WLKS Krakus, Organizator wyścigu IX Tour de Cracovia, informuje, że w dniu 5 października 2024 r. w godzinach od 11:00 do 13:30 na trasie wyścigu będą występować utrudnienia w ruchu drogowym. Ruch będzie odbywał się w sposób częściowo ograniczony, a możliwość poruszania się pojazdami mechanicznymi będzie możliwa wyłącznie w kierunku, w którym odbywa się wyścig.

Trasa wyścigu: Więcławice Stare ul. Dworska – Zdzięsławice ul. Św. Izydora – Zdzięsławice ul. Zgody – Zdzięsławice u. Tatrzańska – Raciborowice ul. Prawda – Raciborowice ul. Wawelska – Raciborowice ul. Świętej Małgorzaty – Raciborowice ul. Papieska – Raciborowice ul. Młyńska – Raciborowice ul. Zawiszy Czarnego – Książniczki ul. Tadeusza Strumiłły – Młodziejowice ul. Harcerska – Michałowice ul. Podedworze – Michałowice ul. Dąborowskich – Masłomiąca ul. Klinówka – Masłomiąca ul. Długa – Masłomiąca ul. Leśna – Więcławice Stare ul. Dworska

Prosimy o stosowanie się do poleceń służb porządkowych oraz osób zabezpieczających trasę.

Za wszelkie niedogodności przepraszamy i dziękujemy za wyrozumiałość.

WLKS Krakus – Organizator wyścigu Tour de Cracovia