DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25. VIII. 2024 r.

1. Dzisiaj o godz. 16. 30 Nieszpory Niedzielne i po nich Msza Święta.
  2. Dzisiaj na godz. 18. 00 zapraszam na spotkanie Rady Parafialnej.
  3. W miesiącu sierpniu szczególnie oddajemy cześć Maryi oraz modlimy się o trzeźwość Narodu.
  4. Kalendarz liturgiczny:
  • Poniedziałek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, Patronki kaplicy w Domu Pomocy Społecznej w Batowicach. Msza Święta odpustowa o godz. 10. 00.
  • Wtorek – Wspomnienie św. Moniki.
  • Środa – Wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej o godz. 18. 00.
  • Czwartek – Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  • Piątek – Msza Święta o godz. 18. 00 i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • Sobota – Pielgrzymka dziękczynna młodzieży do Kalwarii.
  • Niedziela – pierwsza miesiąca. 1 września – rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Zmianka Tajemnic Różańcowych po Mszy Świętej o godz. 7. 00.
  1. Za tydzień w niedzielę będziemy w naszej parafii podczas Mszy Świętej o godz. 11. 00 przeżywać Uroczystość Dożynkową. Tegoroczny wieniec dożynkowy poniosą gospodarze Dorota Nowak i Paweł Kasznik z Kończyc. Wszyscy postarajmy się uczestniczyć w tym święcie dziękczynienia za plony dziękując Panu Bogu za nie i za ochronę od kataklizmów, klęsk i żywiołów.
  2. Bóg zapłać za ofiarę na cele remontowe w naszej parafii.
  3. Zbliża się początek Nowego Roku Szkolnego. Dzieci i młodzież pomału wracają z wakacji. Zachęcam do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania w ramach przygotowania do rozpoczęcia nauki w szkole. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
  4. Jest możliwość zwiedzania naszego kościoła pod hasłem „Szlakiem gotyckich kościołów”. Zwiedzanie jest możliwe po wcześniejszym umówieniu się. Grupę oprowadza Pani mgr Roksana Zbroja. Kontakt do Pani Przewodnik: tel. – 601 959 551; mail – info@go2cracow.pl.
  5. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Częstochowy i Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach. Termin wyjazdu 26 wrzesień 2024 / czwartek /. Koszt pielgrzymki 100 zł. Zapisy wraz z wpłatą przyjmuje Krystyna Zbroja tel. 607-284-074.
  1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Magazyn Niedzieli”, „Gość Niedzielny”, „Staś”. Jest też kolejny numer „Gość Niedzielny Ekstra” – poświęcony świętym matkom i matkom świętych.
  2. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Ożarek z Krakowa. Pomódlmy się teraz za nią: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie ….