DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13. X. 2024 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XXIV Dzień Papieski. Z tej racji młodzież przed kościołem zbiera ofiary na stypendia dla utalentowanych uczniów z ubogich rodzin – Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. O godz. 17 00 ostatnie Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi Ks. Michał Królik. O niesienie Figury Matki Bożej i Różańca prosimy mieszkańców Zastowa. Wszystkich zapraszam do wspólnej modlitwy ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nie ma dzisiaj Nabożeństwa Różańcowego o godz. 16. 30.

Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17. 30, a w niedzielę o godz. 16. 30.

1. Kalendarz liturgiczny:
  • Wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła.
  • Środa – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas Nabożeństwa Różańcowego o godz. 17. 30.
  • Czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika.
  • Piątek – Święto św. Łukasza, Ewangelisty, Patrona służby medycznej.
  • Niedziela – Uroczystość św. Jana Kantego, głównego Patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa. Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Pielgrzymka Strażaków Małopolski do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Trzecia niedziela miesiąca, zatem składka przeznaczona będzie na cele remontowe w naszej parafii.
  1. Od 1 do 31 października Msze Święte w tygodniu tylko o godz. 18. 00. Niedziele bez zmian.
  2. W kancelarii przyjmowane są wypominki całoroczne i jednorazowe. Wypominki jednorazowe będą czytane w pierwsze osiem dni listopada. Natomiast całoroczne – przed Mszą Świętą o godz. 7. 00 i 9. 00. Ofiara za jedna osobę wypominaną wynosi tyle, ile jedna intencja mszalna.

ZAMAWIANIE TYLKO W GODZINACH URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ.

1. Proszę o posprzątanie grobów. Śmieci, jeśli to możliwe, proszę zabierać ze sobą.
  2. Odwołuję spotkanie kandydatów na ministranta we wtorek na godz. 16. 30.
  3. Odwołuję spotkanie na stopień Ministranta Choralisty we wtorek o godz. 16. 00.
  4. Spotkanie na stopień Ministranta Światła we środę o godz. 16. 00
  5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Magazyn Niedzieli”, „Gość Niedzielny”, „Gość Niedzielny – Historia Kościoła” (o relacjach Kościoła do Nazizmu podczas II Wojny Światowej), „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”, „ Misyjne Drogi”.