DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18. VIII. 2024 r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca – składka przeznaczona jest na cele remontowe w naszej parafii. O godz. 17. 00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną. O niesienie Różańca i Figury Matki Bożej prosimy mieszkańców Prawdy. Wszystkich zapraszam do wzięcia udziału w tej modlitwie.
  2. W miesiącu sierpniu szczególnie oddajemy cześć Maryi oraz modlimy się o trzeźwość Narodu.
  3. Kalendarz liturgiczny:
  • Wtorek – Wspomnienie św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła
  • Środa – Wspomnienie św. Piusa X, Papieża. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej o godz. 18. 00.
  • Czwartek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
  • Piątek – Msza Święta o godz. 18. 00 i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • Sobota – Święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  • Niedziela – spotkanie Rady Parafialnej o godz. 18. 00
  1. Jest możliwość zwiedzania naszego kościoła pod hasłem „Szlakiem gotyckich kościołów”. Zwiedzanie jest możliwe po wcześniejszym umówieniu się. Grupę oprowadza Pani mgr Roksana Zbroja. Kontakt do Pani Przewodnik: tel. – 601 959 551; mail – info@go2cracow.pl.
  2. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Częstochowy i Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach. Termin wyjazdu 26 wrzesień 2024 / czwartek /. Koszt pielgrzymki 100 zł.

Zapisy wraz z wpłatą przyjmuje Krystyna Zbroja tel. 607-284-074.

1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Magazyn Niedzieli”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”. Jest też kolejny numer „Gość Niedzielny Ekstra” – poświęcony świętym matkom i matkom świętych.
  2. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Genowefę Franczak z Zastowa. Pomódlmy się teraz za nią: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie ….