DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 01. IX. 2024 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. 1 września – rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Zmianka Tajemnic Różańcowych po Mszy Świętej o godz. 7. 00.
  2. Dzisiaj w naszej parafii podczas Mszy Świętej o godz. 11. 00 przeżywać Uroczystość Dożynkową. Tegoroczny wieniec dożynkowy poniosą gospodarze Dorota Nowak i Paweł Kasznik z Kończyc. Wszyscy postarajmy się uczestniczyć w tym święcie dziękczynienia za plony dziękując Panu Bogu za nie i za ochronę od kataklizmów, klęsk i żywiołów.
  3. Dzisiaj o godz. 16. 30 Nieszpory Niedzielne i po nich Msza Święta.
  4. Kalendarz liturgiczny:
  • Poniedziałek – Msza Święta na Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego o godz. 8. 00. Zapraszam wszystkich Nauczycieli, Rodziców Dzieci i Młodzież do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo Boże w nauce i pracy.
  • Wtorek – Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła.
  • Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej o godz. 18. 00.
  • Czwartek – pierwszy miesiąca. O godz. 18. 00 Msza Święta i modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • Piątek – pierwszy miesiąca. Msza Święta o godz. 7. 00 i Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za zniewagi. Spowiedź przez cały tydzień pół godziny przed Mszą Świętą.
  • Sobota – pierwsza miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za bluźnierstwa po Mszy Świętej o godz. 7. 00. Odwiedziny chorych z Panem Jezusem od godz. 9. 00.
  • Niedziela – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Błogosławienie nasion przeznaczonych do siewu po każdej Mszy Świętej. Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły na plakacie.
  1. Od środy można będzie zamawiać Msze Święte na 2025 rok.

ZAMAWIANIE TYLKO W GODZINACH URZĘDOWANIA

KANCELARII PARAFIALNEJ.

1. Orkiestra „Wieniawa” organizuje piknik połączony z rekrutacją, który odbędzie się 7 września na Placu Zabaw w Prawdzie. Dokładne informacje w gablocie na plakacie.
  2. Zapraszam na spotkanie organizacyjne kandydatów na ministranta we środę na godz. 17. 00.
  3. Jest możliwość zwiedzania naszego kościoła pod hasłem „Szlakiem gotyckich kościołów”. Zwiedzanie jest możliwe po wcześniejszym umówieniu się. Grupę oprowadza Pani mgr Roksana Zbroja. Kontakt do Pani Przewodnik: tel. – 601 959 551; mail – info@go2cracow.pl.
  4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” z naklejką, „Staś”.
  5. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Rozalię Raźny z Batowic. Pomódlmy się teraz za nią: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie ….