DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20. X. 2024 r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca – składka przeznaczona jest na cele remontowe w naszej parafii.
  2. O godz. 16. 30 Nabożeństwo Różańcowe. Po nim Msza Święta.
  3. Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17. 30, a w niedzielę o godz. 16. 30.
  4. Kalendarz liturgiczny:
  • Niedziela – Uroczystość św. Jana Kantego, głównego Patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa. Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Pielgrzymka Strażaków Małopolski do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
  • Wtorek – Uroczystość Świętego Jana Pawła II, Papieża, Głównego Patrona Województwa Małopolskiego. Nabożeństwo Różańcowe połączone z procesją na cmentarz o godz. 17. 30. Po nim Msza Święta.
  • Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas Nabożeństwa Różańcowego o godz. 17. 30.
  • Niedziela – Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Jest to podziękowanie za dar tego kościoła, w którym możemy się teraz modlić.
  1. Za tydzień w niedzielę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, będziemy gościć w naszej parafii grupę misyjną z Ks. Łukaszem, który do nas skieruje słowo o misjach. Będzie można nabyć rzeczy związane z misjami.
  2. Także za tydzień odbędzie się u nas tradycyjny ORSZAK ŚWIĘTYCH. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tym głoszeniu świętości podczas Mszy Świętej o godz. 11. 00. Zachęcam do przebrania się w postacie świętych i błogosławionych osób.
  3. Dziękuję za ofiarę na stypendia dla młodych ludzi „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  4. Od 1 do 31 października Msze Święte w tygodniu tylko o godz. 18. 00. Niedziele bez zmian.
  5. W kancelarii przyjmowane są wypominki całoroczne i jednorazowe. Wypominki jednorazowe będą czytane w pierwsze osiem dni listopada. Natomiast całoroczne – przed Mszą Świętą o godz. 7. 00 i 9. 00. Ofiara za jedną osobę wypominaną wynosi tyle, ile jedna intencja mszalna.

ZAMAWIANIE TYLKO W GODZINACH URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ.

1. Proszę o posprzątanie grobów. Śmieci, jeśli to możliwe, proszę zabierać ze sobą.
  2. Spotkania dla kandydatów do Bierzmowania z klas ósmych odbędą się po Mszy Świętej około 18. 40 w poniedziałek, wtorek i czwartek. Każdy wybiera sobie jeden termin. Spotkanie trwa pół godziny.
  3. Spotkanie kandydatów na ministranta we wtorek na godz. 16. 30.
  4. Spotkanie na stopień Ministranta Choralisty we wtorek o godz. 16. 00.
  5. Spotkanie na stopień Ministranta Światła we środę o godz. 16. 00
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Magazyn Niedzieli”, „Gość Niedzielny”, „Gość Niedzielny – Historia Kościoła” (o relacjach Kościoła do Nazizmu podczas II Wojny Światowej), „Gość Niedzielny – EKSTRA” (o Bł. Księdzu Jerzym Popiełuszce), „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”, „ Misyjne Drogi”.
  7. W zeszłym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp. Helenę Wiecheć z Raciborowic. Pomódlmy się za nią: wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…