DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22. IX. 2024 r.

1. Dziękuję wszystkim za obecność na Mszy Świętej w Mogile we czwartek.
  2. Dzisiaj składka przeznaczona na pomoc dla powodzian. Spotkanie organizacyjne Rodziców uczniów klas ósmych po Mszy Świętej o godz. 11. 00 w salce katechetycznej.
  3. Dzisiaj Jest to także Dzień Modlitw za Młodzież. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek ofiar na cele duszpasterskie w naszej parafii.
  4. O godz. 16 30 Nieszpory i po nich Msza Święta
  5. Kalendarz liturgiczny:
  • Niedziela – wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej.
  • Poniedziałek – wspomnienie św. Ojca Pio, Prezbitera.
  • Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej o godz. 18. 00.
  • Piątek – wspomnienie św. Wincentego a’ Paulo, Prezbitera. Po Mszy o godz. 18. 00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • Sobota – wspomnienie św. Wacława, Męczennika.
  • Niedziela – Święto Świętych Archaniołów: Michała Gabriela i Rafała.
  1. Bóg zapłać za ofiarę z ubiegłej niedzieli na cele remontowe w naszej parafii.
  2. Można zamawiać Msze Święte na 2025 rok.

ZAMAWIANIE TYLKO W GODZINACH URZĘDOWANIA

KANCELARII PARAFIALNEJ.

1. Spotkanie scholi w poniedziałek o godz. 18. 30 w salce parafialnej.
  2. Spotkanie kandydatów na ministranta we wtorek na godz. 16. 30.
  3. Spotkanie na stopień Ministranta Choralisty we wtorek o godz. 16. 00.
  4. Spotkanie na stopień Ministranta Światła we środę o godz. 16. 00
  5. Wyjazd pielgrzymów do Częstochowy i Sanktuarium w Gidlach w dniu 26 września 2024 /czwartek/ o godz. 7. 00. Zbiórka pod pomnikiem św. Jana Pawła II w Raciborowicach.
  6. Jest możliwość zwiedzania naszego kościoła pod hasłem „Szlakiem gotyckich kościołów”. Zwiedzanie jest możliwe po wcześniejszym umówieniu się. Grupę oprowadza Pani mgr Roksana Zbroja. Kontakt do Pani Przewodnik: tel. – 601 959 551; mail – info@go2cracow.pl.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Magazyn Niedzieli”, „Gość Niedzielny”, „Gość Niedzielny – Historia Kościoła” (o relacjach Kościoła do Nazizmu podczas II Wojny Światowej), „Mały Gość Niedzielny” z naklejką, „Staś”, „ Misyjne Drogi”.
  8. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Rozalię Gorzkowską z Zastowa. Pomódlmy się teraz za nią: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, …